Dalies ar saviem draugiem!

Vai esi kādreiz vadījis pasākumu un jutis, ka tā dalībnieki pamazām sāk garlaikoties? Tā ir gadījies daudziem aktīviem cilvēkiem, un šī pieredze ir ļoti nepatīkama. Taču šoreiz tev ir slepenais ierocis. Tu paņem mikrofonu un saki: „Dāmas un kungi! Piedāvāju jūsu uzmanībai eksotisko deju studijas „Mantigra” uzstāšanos!” Nākamajā mirklī parādās košās austrumnieku drānās tērptas skaistules, kuras aizdedzina publiku ar ugunīgiem vēderdeju ritmiem. Tagad vari justies mierīgs – tavs pasākums vēl ilgu laiku paliks dalībnieku spilgtā atmiņā.

No indiešu kino līdz starptautiskam deju festivālam

Dzirkstele, kas aizdedzināja ugunskuru, radās Sandras Šarmas sirdī. Divpadsmit gadu vecumā viņa iemīlēja indiešu kino. Balstoties uz filmās redzēto, viņa kopā ar līdzīgi domājošām meitenēm mācījās indiešu dejas. 2005. gadā, tolaik dzīvodama Daugavpilī, viņa uzsāka apmeklēt eksotisko deju nodarbības pie skolotājas Olga Maļinas (deju studija „Malika”). Kopš tā laika Sandra ir pakāpeniski pilnveidojusies, apgūstot dejas mākslu pie daudziem profesionāļiem, kuru skaitā ir – Osama Emam (Ēģipte), TiTo (Ēģipte), Pille Roosi (Igaunija), Irina Lisovkaja (Latvija) un Jūlija Holodova (Latvija). Par savu nepārtraukto izaugsmi viņa pati saka – tas ir dzīvesveids un process mūža garumā.

Pateicoties Sandras iniciatīvai, šogad jau sesto gadu Madonā notika Starptautiskais eksotisko deju festivāls „Maģiskais paklājs,” kurā uzstājās Latvijas un ārzemju deju studijas, kā arī īpašais viesis no Indijas – Avikk Parkour, kurš sniedza hip-hop Bollywood stila meistarklases. „Maģiskais paklājs” ir Sandras izauklēts labdarības projekts, kura visi ieņēmumi tiek novirzīti Madonas bērnu atbalsta centra „Billija” pilnveidošanai. Kamēr pieaugušie izbaudīja deju burvību, viņu līdzi paņemtos bērnus pieskatīja „Billijas” meitenes, kuras palīdzēja mazajiem darināt dažādus interesantus rokdarbiņus.

Vēderdejas kā iespēja īstenoties

Ikgadējais festivāls nav Sandras vienīgais projekts. Kopš 2007. gada pastāv Eksotisko deju studija „Mantigra.” Savukārt 2008. gadā darbību uzsāka „Mantigras” šovgrupa. Ja par deju studijas biedriem kļūst visas dejotājas, tad šovgrupā darbojas tās, kuras uzstājas publiski. Tiek apgūtas ne tikai dažādu stilu vēderdejas, bet arī čigānu, Bollywoow style (indiešu kino stila), Havaju salu, Latīņamerikas un Afro stila dejas. Jāpiebilst, ka dejotprasmi apgūst dažādas grupas – ir grupas iesācējiem, senjorēm, kā arī veselības jeb notievēšanas grupa.

Sandra ir divu bērnu mammu. Brīvajā laikā viņa zīmē hennas zīmējumus (alternatīva tetovējumiem, kas saglabājas uz ādas līdz pat četrām nedēļām), kā arī darina pērļu rotaslietas un šuj eksotisko deju tērpus. Idejas šiem tērpiem viņai parasti atnāk sapnī. Sandra ir pateicīga Dievam par iespēju priecēt citus ar savu dejošanas prasmi. Savukārt bloga Interesanti.eu lasītājus viņa aicina nākamgad apmeklēt „Maģisko paklāju” Madonā.

Atrodi Mantigru portālā Facebook.


Dalies ar saviem draugiem!