Dalies ar saviem draugiem!

Gvatemala māca novērtēt atpūtu, Latvija – neatlaidību

Domenico Ricardo Grazioso Davila (24) no Gvatemalas Rīgā praktizējas advokātu birojā, apbrīno latviešu neatlaidību un gaida īstu ziemu, kad atkal varēs celt sniegavīrus.

Kad Domenico saņēma piedāvājumu no Gvatemalas (Dienvidamerikā) braukt uz Latviju, viņš uzreiz piekrita, un uzskata šo iespēju par Dieva dāvanu. Galu galā – Eiropa ir kultūras šūpulis.

Lielākā atšķirība starp Gvatemalu un Latviju ir klimats. Līdzīgi kā latvietim eksotiska liekas tropu zeme, tā dienvidu puisim eksotiska liekas šī, ziemeļu polārajam lokam tuvu esošā valsts. Savukārt visinteresantākā lieta Latvijā viņam šķiet attieksme pret darbu. Gvatemalā ļaudis bieži mēdz visam atmest ar roku, savukārt Latvijā Domenico ir sastapis ļoti profesionālus un neatlaidīgus cilvēkus, kuri strādā līdz pašām pēdējām detaļām. Diemžēl latvieši nemāk baudīt sava darba rezultātus – tiklīdz kaut kas ir izdarīts, viņi ķeras klāt kam citam. Bet darba augļu izbaudīšana ir vajadzīga, jo cilvēks nav mašīna.

Prieks par pirmo sniegavīru

Gvatemaliešiem vēl ir raksturīgs, ka viņi ātri nodibina pirmo kontaktu, bet grūtībās paliek tikai daži īsti draugi. Latviešu draudzību iemantot ir grūtāk, bet tā ir stabilāka. Ļoti interesanta ir arī latviešu ironija un humora izjūta.

Ļoti spilgts palicis iespaids no pirmā Latvijā pavadītā rudens, kad Domenico pirmo reizi mūžā redzēja sniegu. Savukārt Jaungada vakarā viņš uztaisīja savu pirmo sniegavīru (redzams fotogrāfijā) un pikojās, kamēr nosala rokas, jo bija aizmirsis uzģērbt kārtīgus cimdus. Visvairāk viņam patīk pastaigāties ziemas naktīs, kad snieg – var redzēt ziemeļu zvaigznes un dzirdēt sniega čurkstēšanu zem kājām.


Dalies ar saviem draugiem!