Dalies ar saviem draugiem!

Latgales studentu centrs balstās uz novada mīlestību

Pirms astoņiem gadiem saujiņa studentu nodibināja Latgales Studentu centru (LgSC). Pa šo laiku tas ir kļuvis par vienojošu elementu aktīviem un patriotiskiem jauniešiem, kuru mērķis – pavēstīt par Latgali pasaulei.

Kā stāsta Latgales Studentu centra valdes locekle Vineta Vilcāne, mīlestība pret Latgali ir visa pamatā. Tā bijusi par iesākumu biedrības dibināšanai, dalībai savas valodas kopšanā, novada pašapziņas veicināšanā… Savulaik jaunieši ļoti kautrējušies runāt latgaliski. Tagad LgSC rīkotie interesantie pasākumi piesaista pat tos, kuriem līdz šim ar Latgali nav bijis nekāda sakara.

Latgales Studentu centrs darbojas četrās pilsētās – Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā. Īpašs prieks tieši par Jelgavas biroju, kurš tika izveidots pēc LLU studenta, entuziasta Valērija Kušnira iniciatīvas.

Latgaliskais un mūsdienīgais

Latgales Studentu centra biedri uzskata – Latgales patriots ir arī valsts patriots. Centra rīkotajās aktivitātēs ietilpst sadarbība ar literātiem un mūziķiem. Izdoto grāmatu starpā ir mūsdienu latgaliešu dzejas antoloģija „Susātivs” (‘cilvēka ēna’), kā arī ļoti interesanta grāmata “Es saku. Tu saki. Pasakas par krīzi,” kurā apkopotas skaistākās latgaliešu literārās un tautas pasakas, derīgi padomi lētai saimniekošanai un slimnieku ārstēšanai, raksti par vecajām krīzēm un anekdotes par mūsu laiku Latviju un politiķiem. Pie slavenākajiem LgSC rīkotajiem pasākumiem pieder „LaLaDra,” „Made in Latgola” un „Muzykys skrytuļs” (‘Mūzikas ritenis’), nometne „Atzolys” un seminārs „Roksti! (‘Raksti!’)”’. Tāpat var minēt LgSC uzturēto rakstošo mediju www.lakuga.lv. LgSC rīkotie pasākumi parāda., ka latgaliskais ir arī laikmetīgs, moderns un daudzveidīgs.

Šobrīd aktuāla ir LgSC realizētā NVA programma “Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam”, kura ietvaros jaunieši piesaistīti pie www.lakuga.lv veidošanas un LgSC darbības uzlabošanas.

Vairāk informācijas par Latgales Studetu centru var atrast tā mājaslapā http://lgsc.lv/


Dalies ar saviem draugiem!