Dalies ar saviem draugiem!

Daži skolotāji gadu gaitā izzūd no atmiņas, bet citi saglabājas sirdī uz visiem laikiem. Dagnija Grundmane (28) ir spēcīga, jauna sieviete, kuras harizmātiskā daba aizrauj studentus jau no pirmās nodarbības. Viņa ir programmēšanas valodu (HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySQL) skolotāja, kas tic nebeidzamai attīstībai un mērķtiecīgi uztur sevi labā fiziskā formā.

“Ierobežojumi pastāv tikai mūsu galvās”

Ikdiena Dagnijai sākas ap sešiem no rīta. Pēc brokastu gatavošanas viņa dodas uz kardio treniņiem. Trīs reizes nedēļā viņa veic spēka treniņus un pāris reizes nedēļā nodarbojas ar dejām. Tāpat darbojas Zemessardzes 17. Pretgaisa aizsardzības bataljonā, reizi nedēļā dodoties uz šaušanas nodarbībām. Turklāt trīs līdz četras reizes mēnesī apmeklē baseinu. Būdama īstena praktiķe, viņa vēlas visu izmēģināt, sajust, izgaršot. Savas zināšanas ir ieguvusi tieši šādā ceļā – darot. Tādēļ, runājot par sev tik tuvo izglītības sistēmu, Dagnija vēlētos tajā vairāk praktisku nodarbību. Gan iepazīstinot skolēnus ar profesionālo ikdienu, sākot jau no mazākajām klasēm, gan arī pavisam citādāk mācot fiziku, ķīmiju un dabas zinātnes, iekļaujot tajās vairāk reālu eksperimentu.

Šķiet, ne mazums eksperimentu viņa ir veikusi arī virtuvē. Gatavot patīk un arī padodas, turklāt mīļākais ēdiens ir krāsnī cepts lasis. Citi brīvā laika pavadīšanas paradumi ietver aktīvu atpūtu, kino un grāmatu izbaudīšanu. Starp mīļākajām filmām minamas “Burn after reading,” “Django Unchained” un “Sin City: A Dame to Kill for,” savukārt par labāko lasāmvielu atzīta Radislava Gandapas “Kamasutra oratoram” un G. G. Markesa “100 vientulības gadi.” Jautāta par vēlmēm ceļot laikā, viņa atzīst, ka gribētu doties uz Atēnām 5. gs. p.m.ē., lai sastaptu diženos filozofus un sajustu tā laikmeta elpu. Savukārt attiecībā uz ceļošanu mūsdienās pa ārzemēm, ja nepastāvētu nekādi ierobežojumi, Dagnija saka: “Ierobežojumi pastāv tikai mūsu galvās.” Varētu apmeklēt siltākas zemes, bet tikai uz laiku, jo patīk Latvija.

Vislielāko laimi sniedz progress

“Es uzskatu, ka cilvēkam ir visu mūžu jāattīstās mentāli, garīgi un fiziski,” saka Dagnija. Un tas ir saprotams, jo tieši šāda attieksme palīdz gūt panākumus strauji progresējošajā IT nozarē. Runājot par dzīves spēcīgākajām emocijām, viņa atzīst, ka viņu laimīgu dara iespēja veikt darbu, ko mīl, kā arī saskarsme ar lieliskiem klientiem, īstiem draugiem un cilvēkiem, kas mīl viņu pašu. Viņa jūtas pateicīga par to, ka ir vesela un skaista. “Un, lai gan prieku var dāvāt arī nejauša garāmgājēja smaids, tomēr vislielāko laimi man sniedz progress,” Dagnija piebilst. Vēl saskarsmē ar cilvēkiem viņa kā pirmo ievēro acu skatu: “Acīs redzams ļoti daudz. Tur var būt pieredze, mīlestība, prieks, skumjas, nogurums, dusmas, kaisle…”

Dagnija ir viens no tiem cilvēkiem, kas atradusi savu vietu dzīvē. Viņai patīk uzturēties lielā pilsētā, pieņemt spontānus lēmumus un pielāgoties apstākļiem. Ir pārliecināta, ka likteni veidojam mēs paši ar savām izvēlēm, tādēļ tās ir jāveic ar sirdi un arī ar prātu. Savukārt, jautāta par to, kā rīkotos, ja zinātu, ka palicis pavisam maz laika ieceru realizēšanai, Dagnija atbild: “Ar vērienu novadītu savu pēdējo lekciju!“

 Raksts tapis sadarbībā ar: www.e-avize.lv


Dalies ar saviem draugiem!